SEYAHAT

KONYA’DAN ERZURUM’A ARABAYLA 2500 KİLOMETRE

6 Haz , 2019  

KONYA-KIRIKKALE-NİKSAR-AMASYA-TOKAT-SİVAS-GÜMÜŞHANE-BAYBURT-ERZURUM-ERZİNCAN-KAYSERİ-AVANOS-AKSARAY-KONYA

2019 yılının Nisan ayının 22’sinde bir vesileyle adet olmadığı üzere özel bir araçla yaklaşık 2500 kilometrelik bir seyahate çıktım.

Konya’dan başlayan yolculuğum Kırıkkale üzerinden Niksar’a, oradan batıya küçük ama zorunlu bir yönelim yaparak Amasya’ya ve tekrar doğuya yönlenerek Tokat üzerinden Sivas, Gümüşhane ve Erzurum’a kadar uzandı. Dönüş yolunda ise Erzincan ve Kayseri üzerinden geçerek, Avanos’a uğrayarak ve Aksaray’dan geçerek yeniden Konya’da son buldu.

Konya-Erzurum-Konya arasında tam 2500 km yol kat ettik

Bu güzel seyahatte seyyahların üstadı olan muhterem İbrahim Dıvarcı beye eşlik etme şansı yakaladım. Dolayısıyla seyahatimizde mimari ve özellikle Selçuklu kültürü üzerine çok bilgi elde etme fırsatım da oldu.

More…

, , , , , , , , , , , , , ,

SEYAHAT

Bir Karadeniz seyahati

5 Haz , 2019  

TRABZON-ARTVİN-RİZE-GÜRCİSTAN VE ERMENİSTAN

Uzun zamandır şöyle bir Karadeniz’e gitsem diyordum… Bir türlü denk gelmemişti. Konya’nın bozkırında 35 dereceye kadar yükselen yakıcı sıcakların etkisiyle bu planımı gerçekleştirme zamanının gelip çattığını anladım. Elbette sadece Karadeniz ile yetinmeyecektim, hazır oralara kadar gitmişken yeniden bir Gürcistan-Ermenistan seyahatini de Karadeniz’in ucuna ekleyecektim.

More…

, , , , , , , , , , , ,